Praca z ciałem/sesja oddechowa

Praca z ciałem w oparciu o modalności Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy (BBTRS®) opiera się na połączeniu specyficznych wzorców oddechowych, technik manualnych, świadomego ruchu i tańca, ćwiczeń uwalniających napięcia z ciała i poszerzających świadomość, a także praktyki medytacyjnej. Taki wachlarz narzędzi pozwala w sposób delikatny wznowić prawidłowy przepływ energii/krwi/limfy w ciele.

Metoda BBTRS składa się z 6 głównych elementów, które dają wsparcie w uwalnianiu traumy i integracji ciała z umysłem.
Korzyści płynące z sesji pracy z ciałem i oddechem metodą BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy.
Struktura sesji:
  1. Porozmawiamy o powodach dla których zdecydowałeś/aś się na sesję, z czym w sobie chcesz się spotkać, co wymaga uwolnienia i zmiany, jakiej transformacji potrzebujesz. Być może masz jakieś konkretne oczekiwania, konkretną intencję, a być może nie umiesz czegoś nazwać, czujesz pod skórą, że coś jest nie tak, ale potrzebujesz to poczuć mocniej.

  2.  Poproszę Cię o przeskanowanie ciała. Jeśli nie umiesz wykonywać body scanu, przeprowadzę Cię. Moją intencją jest abyś zobaczył/ła z czym przychodzisz, jak zaczynasz. Być może na ten moment Twoje ciało mówi czym się zająć.

  3. Przejdziemy do właściwej sesji oddechowej. Wytłumaczę Ci wszystko i będę tam dla Ciebie ze swoją uwagą i prowadzeniem. Dzięki specyficznemu wzorcowi oddechowemu wprowadzisz swój układ nerwowy w pobudzenie. To pozwoli Ci zaobserwować np. blokady w przepływie energii, zalegające emocje, jeśli będziesz gotowy/a pomogę Ci je uwolnić.

  4. Po sesji oddechowej jest czas na integrację i odpoczynek. To moment kiedy możesz doświadczyć wglądów i jeszcze większego uświadomienia. To też chwila, aby zaobserwować całość procesu i rozpoznać z jaką zmianą wracasz do życia. 

Scroll to Top